Konkurss “Olimpiskais ekobuss Londona 2012”

18.maijā atzīmējot Londonas Olimpisko spēļu lāpas stafetes sākšanos Lielbritānijā, Rīgā, Olimpiskajā sporta centrā (Grostonas ielā 6b) notika Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) rīkotā Olimpiskās vides izglītības konkursa „Olimpiskais ekobuss Londona 2012” fināls. Konkursā piedalījās 155 komandas, iesūtot konkursa darbus-kartona autobusa maketus, kurus noformēja liekot lietā savu fantāziju un izdomu, īpaši pievēršot uzmanību olimpiskajām vērtībām un  zaļajai domāšanai.

Latvijas Olimpiskās akadēmijas brīvprātīgie aktīvi piedalījās konkursa „Olimpiskais ekobuss Londona 2012” labāko komandu noskaidrošanā, rīkojot stafetes, kurās tika pārbaudīta gan veiklība, gan attapība, gan zināšanas par Londonas olimpiādes spēlēm un vides saglabāšanu.

Pēc stafetēm konkursa dalībnieki kopā ar skolēniem no visas pasaules vienojās kopīgā dejā, piedaloties vispasaules deju svētkos „Big Dance 2012”, lai mēģinātu uzstādīt jaunu Ginesa rekordu dejošanā „Big Dance 2012” ir daļa no „Kultūras olimpiādes”, kas apvieno virkni vērienīgu sporta un kultūras pasākumu, uzsverot Olimpisko spēļu ieguldījumu pasaules kultūras attīstībā un ievadot Londonas Olimpiskās un Paralimpiskās spēles.

Plašāka informācija atrodama:  http://www.olimpiade.lv/lat/lok/zinas/zinami-konkursa-olimpiskais-ekobuss-londona-2012-uzvaretaji/ un http:// www.draugiem.lv/olimpiade