Sports vieno

???????????????????????????????Latvijas Olimpiskā akadēmija (LOA) ik pavasari aicina uz sporta svētkiem dažādu tautību bērnus  un jauniešus, kas dzīvo mūsu republikā. 19. aprīlī zem devīzes „Vienoti sportā” Olimpiskajā sporta centrā  pulcējās   444 bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 14 gadiem.

Sporta svētku  atklāšanā skanot Latvijas Olimpiskajai himnai, tika pacelts LOA karogs. Svētkus atklāja LOA Goda prezidents Uldis GRĀVĪTIS, LR Saeimas deputāts, Latvijas Olimpiskās komitejas viceprezidents, Barselonas Olimpisko spēļu Latvijas komandas karognesējs Raimonds BERGMANIS, LR Izglītības un kultūras ministres padomniece Agra BRŪNE, Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs, olimpiskais vicečempions Žoržs TIKMERS, Rīgas domes deputāts olimpisko spēļu dalībnieks Jefimijs KĻEMENTJEVS, Izraēlas vēstniece Latvijā Hagita BEN-JĀKOVA, Itas Kozakevičas Latvijas Nacionālo Kultūras Biedrību Asociācijas vadītājs Rafi HARADŽANJANS,   baltkrievu biedrība „Prameņ” vadītāja, Nacionālo biedrību konsultatīvās komisijas locekle kultūras ministrijā Jeļena LAZAREVA, baltkrievu sabiedrības locekle  Valentīna PISKUNOVA Latvijas Olimpiskās akadēmijas viceprezidents, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas rektors Jānis ŽĪDENS un Latvijas Olimpiskās akadēmijas viceprezidente Biruta LUIKA.

Sporta svētkos ” Vienoti sportā ” piedalījās:

Daugavpils ukraiņu kultūras centrs „Mrija”
Rīgas Lietuviešu vidusskola
Rīgas 33.vidusskolas SDF „ Flamenko”
Baltkrievu kultūras un izglītības biedrība „Uzdim”
Vācu biedrība „VIEDERGERBURT”
Baltkrievu biedrība “Prameņ”
Ventspils vācu kultūras biedrība
Rīgas ebreju kopienaJ.G. Herdera Grīziņkalna vidusskola
Latviešu biedrība
Latvijas Jakutu biedrība ”Čoron”
Jankas Kupalas Baltkrievu pamatskola
Igauņu biedrība
Jelgavas Nacionālo kultūras biedrību asociācija t. sk.

 • Latvijas Poļu savienības Jelgavas nodaļa
 • Jelgavas ukraiņu kultūras centrs „ Džerelo”;
 • Jelgavas krievu biedrība „ Istok”
 • Jelgavas baltkrievu biedrība „ Ļanok”
Latvijas ukraiņu kongress ( kultūras biedrība)
Rīgas 24. pamatskola
Biedrība „ERFOLG”
Ģimnāzija „Maksima”
Rīgas vingrošanas skola
Rīgas Sv. Regora apgaismotāja baznīca un Armēņu kultūras biedrība

Sporta svētku „ Vienoti sportā” mērķis ir veicināt republikā dzīvojošo dažādu tautību bērnu un jauniešu kopību sportā un draudzību vienotā Latvijā. Īstenot principu – galvenais nav uzvarēt, bet godīgi cīnīties par uzvaru

Svētku atklāšanas ceremonijā uzstājās Rīgas vingrošanas skolas jaunie vingrotāji, trenere Ludmila Tiščenko, kā arī jaunieši demonstrēja ebreju nacionālo sporta veidu MATKOT. Matkot ir Izraēlā ļoti populāra pludmales spēle, kas līdzīga tenisam. Tā ir spēle, kurā vienmēr uzvar draudzība. To spēlē pārī (var arī vairāki spēlētāji) ar koka raketēm, padodot viens otram gumijas bumbiņu, mēģinot noturēt to gaisā – citu noteikumu šai spēlei nav. Kad bumbiņa nokrīt, zaudētāji ir abi spēlētāji, jo Matkot nav sacensība vienam pret otru.

Pēc svētku svinīgas atklāšanas sākās sporta aktivitātes.  Svētku programmā tika iekļauti sekojoši sporta veidi- strītbols, tautas bumba, virves vilkšana un stafete; individuālajās aktivitātēs – basketbola soda metieni, bumbu mešana dažādos mērķos, veiklības stafetes,šautriņu mešana u.c. fiziskās aktivitātes.

Pēc dalības sportiskajās aktivitātēs, attiecīgā sporta veida tiesnesis izdara atzīmi dalībnieka kartē. Ja dalībnieks vecumā no 5 – 7 gadiem kartē saņēmis 5 tiesnešu atzīmes, bet dalībnieks vecumā no 8 – 14 gadiem saņēmis 7 atzīmes, tad saņem sportisku balviņu. Organizatoru un atbalstītāju sarūpētās balvas saņēma komandu sporta veidu uzvarētāji un zīmēšanas konkursā atzītie labākie.

 

     Svētku organizatori un dalībnieki pateicas mūsu atbalstītājiem:

 • LR Izglītības un zinātnes ministrijai;
 • Latvijas Olimpiskā komitejai;
 • Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam;
 • Izraēlas Valsts vēstniecībai;
 • Igaunijas Republikas vēstniecībai;
 • Polijas Republikas vēstniecībai;
 • Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijai;
 • A/S „NP Foods”;
 • SIA „G Kolizejs”.