Vai E-sports būs daļa no 2024. gada Olimpiādes spēlēm?

Pēc divu gadu pārtraukuma Starptautiskajā Olimpiskajā akadēmijā (SOA) klātienē  uz tradicionālo sesiju pulcējās nacionālo olimpisko akadēmiju un olimpisko komiteju 98 delegāti no 75 valstīm. Saulainā Grieķija un atkalredzēšanās sildīja olimpiskās saimes pārstāvju sirdis. Latviju SOA sesijā no 16. līdz 22. jūlijam pārstāvēja Latvijas Olimpiskās akadēmijas viceprezidente Antra Gulbe.

Sesijas tēma “Olimpiskā kustība un olimpisms digitālajā laikmetā“. Digitālās tehnoloģijas attīstās katru dienu un arvien uzstājīgāk ienāk mūsu ikdienā. Sporta aprindās arvien vairāk tiek apspriests jautājums par E-sportu, kibersportu jeb elektronisko sportu, kas ir sacensību veids, kurā cilvēki sacenšas, spēlējot videospēles. Mūsdienās to iespējams darīt, izmantojot gan datoru, gan spēļu konsoli, gan mobilo telefonu.

Jau vairākus gadus XXXIII Olimpiādes spēļu organizācijas komiteja veic pārrunas ar Starptautisko Olimpisko komiteju par kibersporta iespējamo iekļaušanu olimpiskajā programmā 2024. gadā Parīzē.

“Francijas prezidents Emanuels Makrons nesenajā intervijā paziņoja, ka E-sportam būs liela nozīme Parīzes Olimpiādes spēļu organizēšanā. Cita starpā E. Makrons teica, ka papildus tradicionālajiem sporta veidiem viņš vēlas Olimpiādes spēļu programmā iekļaut dažas no pazīstamākajām E-sporta spēlēm, piemēram, CS:GO un Dota2. Ņemot vērā Francijas bagāto E-sporta vēsturi, E. Makrons Olimpiādes spēles redz kā lielisku iespēju uzsākt vēl vienu digitālo revolūciju.”

Sesijas lekciju materiāli pieejami: https://ioa.org.gr/noas-nocs-delegates-in-ancient-olympia/

Materiālu sagatavoja : Antra Gulbe