Norisinās piektais Eiropas Olimpisko akadēmiju kongress

No 21. līdz 24. novembrim Frankfurtē notiek piektais Eiropas Olimpisko akadēmiju kongress. Kongresā aicināti piedalīties vairāk kā 50 delegāti, kas ģeogrāfiski aptver kontinentu no Portugāles līdz Armēnijai. Šajā kongresā piedalīsies daudzas Eiropas un starptautisko sporta veida ieinteresētās puses, tostarp Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), Eiropas Olimpiskās komitejas (EOC) un Starptautiskā Olimpiskā akadēmija (IOA). Latvijas Olimpisko akadēmiju kongresā pārstāv prezidents Ivans Klementjevs un viceprezidente Antra Gulbe.

Pirmdien, 21. novembrī, kongresa oficiālā atklāšana notika Schloss Biebrich, pavisam netālu no vietas, kur 2012. gadā pirmo reizi tikās Nacionālās Olimpiskās akadēmijas no Eiropas. Nākamajā dienā notiks ekspertu lekcijas un diskusijas par kongresa tēmu “ Olimpiskā kustība vētrainajos ūdeņos”, veidojot pasākuma saturisko daļu. Kritisks pārskats par Nacionālo Olimpisko akadēmiju pašreizējo darbu tiks gūts, risinot politiskos izaicinājumus pēc Ukrainas kara, kā arī tematu par ilgtspējību, uzticamību un integritāti Olimpiskās kustības ietvaros. Konferenci, kas sadalīta četros tematiskajos blokos, noslēdz SOK, EOK pārstāvji un starptautiskie eksperti. 

EOA Ģenerālajā asamblejā trešdien, 23.novembrī, papildus balsojumam par organizācijas turpmāko stratēģisko virzienu – paredzētas arī Valdes vēlēšanas. Pašreizējais prezidents, profesors Dr. Manfreds Lāmers, kandidēs uz pārvēlēšanu, tāpat kā lielākā daļa pašreizējo Valdes locekļu. Konvents ceturtdien noslēgsies ar EOA iekšējo semināru biedru delegātiem, kuri Vācijas Olimpiskās akadēmijas vadībā apmainīsies viedokļiem par dažādiem jautājumiem.